Keltika

44 hráčů, 22 mužů, 22 žen, obojetných

48 hodin, 2 dnů, 2016

Web: http://www.keltika.cz/

Galerie fotek: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1295310557159846&type=3

Autor fotografií: Ivoš Slanina

Poslední výspa civilizace, hranice míru. Pax Romana. Povinnost, zodpovědnost a čest legionáře. Dobyvatelé, utlačovatelé, tyrani. Otroci, divoši, nepřátelé. Ale taky přátelství, respekt, poznání a lidské osudy v předvečer katastrofy. Nevyhnutelný konec krátkého snu o míru a harmonii. Jaká bude cena? Když nemůžeš zvítězit, záleží na tom, jak zemřeš – a kdo bude po tvém boku. Z vody přichází cizinci a z lesa zní válečné bubny.

Keltika je larp o síle snů a ideálů. O vedení a následování. O rozhodnutích a ceně. O hranicích a jejich překračování.

Keltika není larp historický. Nejde ani o čiré fantasy. Soustředíme se na poetiku mytologie, na esenci příběhů a rolí, kolem kterých se utvářejí. To nám dává sdílený prostor, ve kterém budeme příběh vyprávět. A zároveň nám to umožní nezabřednout do rolí nebo činností, které nejsou zajímavé, zábavné nebo nosné.

Keltika je larp, který nelze vyhrát. Celé dění záměrně povede k tragicky nevyhnutelnému konci. Chceme tím docílit intenzivnějšího prožitku na hře samotné, soustředění se na tady a teď.

“Vrať mi mé orly!”

6.6

13 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Komentáře

0
ŠuhinkaIvana Šuhajdová 08.10.2016

Tak já tedy začnu...

Caena/Kelti

Na Keltiku jsem se těšila řadu týdnů. Za prvé kvůli složení organizátorů, za druhé proto, že Nasavrky jsou prostě skvělým místem a za třetí kvůli tomu, že jsem měla koncept postavy, který se mi prostě opravdu moc líbil.

Začnu negativy, protože těch mám za sebe jen pár

- posílání předherních materiálů pár dní před akcí je pro mě osobně zlo na každé akci, na které se to stane

- délka herní doby  (kdyby to bylo o den kratší, bylo by to mnohem intenzivnější)

- moc nefungovala skupina Keltů jako taková, ale to netuším, zda bylo vytvořeno námi, protože jsme to špatně uchopili nebo celkově koncept nebyl doladěn

A teď pozitiva:

- prostředí a jídlo je prostě něco před čím klopím pomyslný klobouk (Fakt super Miho)

- osobní příběh, díky kterému jsem si konečně prožila příběh Shakespera a tím si splnila svůj sen - za 1! Plusové body za to, jaké úkoly pro mě vymysleli, protože hníst těsto nebo vyšívat jsem na larpu ještě nedělala a byla to prostě zábava (i když jsem opravdu hodně nadávala :D )

- předherní komunikace i komunikace při hře s organizátory skvělá

- závěr hry, který měl mrazivou atmosféru vymyšlen moc hezky

- rituály a věštby měly krásné provedení

Děkuji za tuhle hru. Za mě osobně jsem si prožila několik poprvé. Mělo to skvělý příběh, mrazivé zvraty, kdy jsem se v jednu chvíli usmívala a byla šťastná a v tu další plakala a netušila, zda vůbec dojdu ke šťastnému konci (DOŠLA! ), perfektní spoluhráče (především bych ještě jednou moc poděkovala Talbotovi, protože byl opravdu úžasný parťák na romanci) a ještě teď po tolika dnech vzpomínám na určité scény, které zahřály u srdíčka.

9/10