Příběhy Averlandu

80 hráčů, mužů, žen, 80 obojetných

48 hodin, 2 dnů, 2017

Galerie fotek: https://www.facebook.com/patrikcz/media_set?set=a.10155382709555822.1073741976.823340821&type=3

Autor fotografií: Patrik Cvak

Autoři: Newman Jan Novák

Skupiny: —

Příběhy jsou skupinově orientovaná hra, kde se každý hráč výrazně podílí na tvorbě hry.
Samotná hra od organizátorů nemá připraven žádný obsah, tu si hráči ve skupině tvoří sami. Zápletky, které přesahují herní skupiny, mezi sebou komunikují zástupci jednotlivých skupin. Všechny skupiny si sami píší materiály, které mají hráči cp, tvoří rekvizity na hru a zajišťují většinu logistiky.
Organizátoři pouze určují základní nastavení hry, jako je prostředí, doba, téma. Dále zajišťují herní místo a nějaké základní logistické věci (dovoz vody např.).

V roce 2017 se podíváme do světa fantasy Warhammeru, který znáte z hromady knih či několika počítačových her, oboje ve velmi různorodé kvalitě.
Navštívíme nebezpečné okrajové území vyspělého království. Místo, kde se pouze před několika lety přehnala válka, a jak kraj, tak jeho obyvatelé se z té rány ještě nevzpamatovali. Čekejte beznaděj, zmar a utrpení.

8.7

31 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Komentáře

0
ŠuhinkaIvana Šuhajdová 07.08.2017

Skupina Císařské komando - vypravěčka Raila

Na larpech vždycky záleží, kolik do hry investujete svého času, nápadů či hráčské intervence. Na Příbězích to platí dvojnásob. Tolik kolik do toho dáte před hrou, se vám bohatě vrátí na hře. Měla jsem skvělé spoluhráče, dostatek času na přípravy (zaplať pánbůh za to, že se téma otevřelo už v říjnu a mohli jsme to řešit tak dlouho dopředu :D ) a úžasnou vypravěčku, která na všechny mé zlotřilosti reagovala s elánem a chutí vytvořit krásný, silný a dramatický příběh. Velké díky patří Newmanovi za to, jakým způsobem se zhostil naší linky :)

Jediné co mě trochu deptalo, byla vzdálenost mezi lokacemi a to že se nepodařilo vytvořit nějaké jedno místo, kde by to skutečně žilo, ale to je drobný detail, který nic nemění na hodnocení 10 :)

 

0
ZoroJan Zeman 19.07.2017

Jedenáct lidí otevře knihu a dokáže ji jedenáctkrát přepsat jinak a stále to bude jedna kniha. Přijdou hráči a tu knihu roztrhají, zpřehází stránky, počmárají a někdo si to vezme i na záchod, ale ta kniha pořád dává smysl jako skvělá oddychová četba na čtyři dny v krásné přírodě. Aneb kdyby Zlenice už tenkrát fungovaly bez pravidel, nikdy bychom se nedostali k Larpům bez pravidel.

Jestli jste si někdy říkali, že hry, které vytvoří jeden nebo více lidí postižených grafomaniakální perverzí zamrzlých nerdů není nic pro vás, kteří máte mysl otevřenou a nepočůráváte se zrovna z toho vidět už posté elfí nohy a trpasličí zadky, tak ano- tento larp není nic pro vás. Protože byste na těch zadcích a lejtkách museli totiž fest zamakat! Hry v terénu páně Newmanovic se vykazují turistickou stránkou věci, protože nejenom kecáním živ je hráč. A proto se hodně chodí, ostatně pořádný příběh byl vždycky o tom, že někdo někam putuje, vyhodit něco někam, co mohl zahodit do nejbližšího kontejneru na netříděný fekál.

Ono to v býv. vojenském prostoru Ralsko nejsou žádné velké lány, ale když to jdete několikrát denně už to začíná být vidět. Bojovníkům naskakují opocené svaly a holky odkládají svrchní části oděvu, což je vlastně taky super. Nakonec ani těch kouzel a černohustomágů člověk naštěstí nemusí potkat tolik a to právě proto, že prostor hry je tak rozsáhlý, aby si tam jednotlivé skupiny nevadily, ale zase bylo zaručeno, že se lidé sem tam i potkají. To je vlastně totiž to nejtežší na příbězích- "odehrát co bych rád a nejebat ostatním do jejich příběhů", aspoň tedy ne tak, aby rušil svojí svobodnou myslí někoho jiného. A třeba když je člověk soudný a kritický ke svému hraní, tak se z toho stanou dobré herní situace sami od sebe.

Pokud máte rádi svobodné světy, volné širé pláně daného fantasy-historického-nebo bůh ví jakého settingu, tak tohle je akce pro vás. Akce, kde vás nikdo nenutí neustále někde být, něco vidět, něco řešit. Naopak hra, napětí i drama je dávkováno lžičkou pediatra, takže pro každého jeho přesná dávka. Velká část odpovědnosti za hru tady spočívá na vašich bedrech a není to jen nějaká falešná fráze! Skutečně v Příbězích je jenom to, co tam někdo z hráčů přinesl, vybudoval nebo vymyslel. Svoboda několika desítek hráčů, kteří mají jen hrubou představu o tom co je Warhammer a jak funguje, tak přináší zajímavé fantasy na druhou. Na druhou stranu, zde nečekejte lokace, na kterých by makalo dvacet maníků dva týdny. Hra využívá toho co je, pravidla jsou jednoduchá a účelná a naštěstí se nezabředává do krvavého symbolismu herního black boxu. Úroveň kostýmů vysoká, hráči kvalitní, dětský mini tábor skvělá věc.

Pokud jste normální dospělý člověk, který někdy kdysi hrál larpy, nebo nedejbože hraje i nyní, a máte zároveň rádi táboření a přírodu, a chcete spíše méně, ale kvalitně, bez složitých pravidel a provázkových lokací, tak tohle je hra pro vás. Podle vašeho zájmu si najdete skupinu, která vám bude vyhovovat- víc táboření, víc keců, víc dobrodružství, víc mlácení do hlav, víc vojáckého popíjení, víc přírody a tak dále.

Až budete číst reporty hráčů, mějte vždy na paměti, že příběhy, zážitky a herní mechaniky se mohly zásadně lišit v každé z jedenácti skupin.

Hele takže za umístění hospody +1 a -1, chybějící pěkný centrál mimo křižovatku se záchody -1, možná určitá možnost víc interagovat, nebo vidět některé věci přes komplikovaný terén -1, hra bez turistů +2. Párty byla. To že to není zase nějak kulervoucně připravovaný si myslím, že kdo z vás s prstem v nose dostane

9/10

0
TryskochvostVít Krejčí 19.07.2017

Za mě nejlepší Příběhy. Svět byl ideální pro formát hry a jeho nálada se dařila udržet celou hru. Herní prostor navíc umožňoval všechny svoje obvyklé vychytávky. Vypraěči tentokrát taky mezi sebou povětšinou dobře spolupracovali, takže ačkoli jsme letos neexperimentovali s nějakou ústřední linkou, tak bylo provázání mezi skupinami dostatečné. A všichni pamatujte - Sigmar ochraňuje a největší epika je u Toi Toiek!

0
LudmilaLudmila Jarošová 18.07.2017

Hra, kde si každý hráč vlastně píše postavu sám. Dát něco jiného než 10 by byla zbytečná sebekritika. :(

0
NewmanJan Novák 18.07.2017

Párty obzvlášť solidní.